Večery chval jsou setkáváním lidí, kteří chtějí chválit Boha a sdílet se s ostatními. A samozřejmě i lidí, kteří Boha v životě hledají. Konají se každou poslední neděli v měsíci během školního roku v místních církvích a veřejných prostorech. Každý je zde srdečně zván a vítán!

Po skončení každého večera je připraveno lehké občerstvení s kavárnou.

Historie

Večery modliteb a chval byly původně vnitrosborovou akcí v Církvi bratrské, které probíhaly pravidelně. Po následné delší pauze se začaly konat otevřeně pro všechny – mezidominačně v Církvi bratrské, a s postupem času i na jiných místech. Nyní se večery uskutečňují v různých církvích ve Vsetíně, i veřejných prostorech. Název „Večery modliteb a chval“ byl zkrácen na „Večery chval“ kvůli dlouhému názvu. Podstata a průběh setkání zůstala naprosto stejná.

Proč večery chval?

Večer modliteb a chval je místo pro uctívání v Duchu a v pravdě (Jan 4, 23). Jde o vstup do modlitby chval (Žalm 100, 4). Klademe důraz na to, že to není koncert ani vystoupení křesťanských kapel. Je to modlitební setkání zaměřené na chvály, uctívání, svědectví, Boží slovo (Bibli), nezávisle na denominaci a věku. Na večeru chval je vítán naprosto každý – věřící i nevěřící.

Vize

„Chceme se společně setkávat k modlitbám a chvalám jako Církev. Modlit se za proměnění našich životů, za probuzení v našem městě. Nezáleží na tom z jaké jsme denominace a prostředí, ale na tom že věříme Ježíši Kristu. Chceme být sjednoceni ve chvále a volat k živému Bohu. Nechceme se scházet kvůli hudbě či zpěvu, ale kvůli tomu, abychom skrze hudbu (úžasný Boží dar) oslavovali Boží jméno, a zvěstovali Pána Ježíše Krista těm, kteří Ho ještě neznají jako Spasitele.
Jednoduše řečeno – scházíme se ke chvále a uctívání, v Duchu, a pravdě.“

Kde se večery chval konají:

Církev bratrská (Horní Jasenka 102) -> mapa
Křesťanský sbor (Podsedky 950) – místo konání v DK (Svárov 1055) -> mapa
Bratrská jednota baptistů (Rokytnice 273) -> mapa
ČCE Horní sbor (Palackého 156) -> mapa
ČCE Hošťálková (Hošťálková 23) -> mapa
ČCE Leskovec (Leskovec č. 156) – místo konání Kult. dům Leskovec -> mapa

Kdo organizuje večery chval?

Na večerech chval se podílí / organizuje tým lidí z místních církví, kteří mají tuto službu na srdci, ve spolupráci a zaštítěním místních církví.
Pokud nás chcete kontaktovat, pokračujte na stránku Kontakt.

Facebook

Jsme i na Facebooku – dejte nám „Like“ a sledujte, co je nového.